Tarotový výklad roku 2018

Hlavní karty roku 2018

První kartu, 2 poháry z Tarot magie druidů, této pozice výkladu vybral DRAGEL .


Tak jako je eso pohárů zdrojem elementu vody a emocí, tak dvojka pohárů je rozdělením tohoto principu na dvě osobitější části. Pokud se tyto části setkají, stávají se opět jedním. Dvojku pohárů tedy vnímám jako setkáním dvou protikladů na emoční úrovni, které k sobě patří a jeden druhého doplňují do celé emoční bytosti. Jiné obecně používané výklady karty mluví o lásce, ale může to být i setkání a souznění bytostí v rodině či v jiné situaci, jako třeba matky a syna, či bratrů z nichž je každý svou osobností a společně pak dávají energii a sílu svého dětství a sílu jejich zrození a růstu.

Užívejte si tedy tento rok, jako rok emočního souznění, kdy dva rozdílné prouhy společně souzní v jeden celý a plný. Tento rok je rokem usmíření lásky a léčení.

Druhou kartu, Královna Pentaklů z Rider White tarotu, této pozice výkladu vybrala MYKO .


Královna Pentaklů sedí na trůně uprostřed rozkvetlé zahrady, obklopená hojností Země. Finanční a materiální záležitost zvládá s rozvahou, precizností a lehkostí. Práce, kterou jsme na sobě odvedli přináší ovoce. Čeká nás úspěšný, tvořivý, produktivní a plodný rok. Važme si naší nově nabyté soběstačnosti a nezávislosti. Dokážeme svůj život nejen materiálně zabezpečit, ale i naplnit krásou a láskou. Tento rok přeje dlouhodobým vztahům. Spojme se se silou Matky Země a využijme jejího tvořivého potenciálu. 


Minulost, která právě končí

Kartu Eso disků z Crowleyho Thothův tarotu vybral ATOMINATOR .


Tato karta zosobňuje, že již nejste nadále ochotni přijímat pocit nevyváženosti plynoucí z toho, že vnitřní pocit naplnění nedoplňuje úspěch ve vnějším světě, a naopak, že sice zaznamenáváte úspěch ve vnější realitě, ale ve vašem nitru je prázdno. Tato karta vám naznačuje, že úspěch, který prožíváte, má hmatatelný původ ve vnější realitě, ale je i pocitem niterného naplnění. Končí období rozčarování z toho, že v očích druhých se nemusíme jevit natolik úspěšní, jak bychom si přáli nebo jak spokojeni se cítíme. Do dalšího roku vstupujeme se zkušeností, že největší bohatství je spokojenost s tím co máme, naplnění základních potřeb nás i našeho okolí, stabilita a zakořenění, díky čemuž pak můžeme růst do výšky i chápat nespokojenost druhých. Končí iluze z minulosti, že nespokojenost by mohla nutně znamenat nedostatek a zároveň, že by nějaký nedostatek měl nutně znamenat nespokojenost. Jsme bohatí tak jak jsme, pokud svou hodnotu dokážeme sami vnitřně ocenit a vážit si jí. To, co právě začíná

Kartu Zamilovaní z Crowleyho Thovt tarotu vybrala MISSTY . 


Na tuto pozici jsem vytahla Zamilovani. V nadchazejicim obdobi pro nas tedy bude aktualni tema vztahu. Vzhledem k tomu, ze se jedna o pozici kde neco zacina, predpokladam, ze se bude jednat o jejich budovani. Vstoupi nam (a nebo uz nekterym i vstoupili) do zivota lidi karmicky predurceni k tomu, abychom se s nimi ucili vztahy pestovat. Zcela urcite to nebude take snadna cesta, nicmene bych rekla, ze vic prijemna nez s lidmi, kteri nam maji vstupovat do zivota jako negativni ucitele nas samych a kdy jediny ukol je se od nich neco naucit a rychle pryc.) Jestli si nekdo nestihl v minulem, dost tezkem, obdobi svoje vztahy docistit (ale co vim, takovych moc nebude.)) tak je tato prace ceka v nejblizsi dobe. Tuto kartu vnimam velmi pozitivne. Jako tu spravnou cestu. Nikdo nerika, ze bude lehka. Ale je spravna.) Vědomý postoj

Kartu Velekněžka z Crowleyho Thovt tarotu vybrala HELLENKA .

PRINCIP INTUICE, SEBEDŮVĚRY A SCHOPNOSTI BÝT SÁM SOBĚ ZDROJEM

Velekněžka nabádá k návratu k našemu nejhlubšímu "já", k rozvíjení intuitivních schopností. Máme důvěřovat svým pocitům a vnitřnímu hlasu a všímat si, jestli se nenecháváme ovlivňovat druhými (hlídat si nezávislost).

Napojení na náš zdroj (vnitřní studnu, vnitřního vůdce) se projeví v důvěře a zodpovědnosti sobě, což povede k uzdravení, tvořivé soběstačnosti, osamostatnění se a zvýšení sebevědomí.

Rovnováhu získáme pochopením protikladů, propojením mužského a ženskoho prinicpu - vnímavé ženskosti a spolehnutím se na na své vlastní síly.

Karta také ztělesňuje umění "nechat věci plynout" a s tím spojenou trpělivost a schopnost rozpoznat ten správný okamžik.


Nevědomý postoj

Kartu Pětka mečů (Porážka)  z Crowleyho Thovt tarotu vybrala JAMINA. 

V tomto roce nás může podvědomě brzdit strach a nedůvěra. Naše minulé neúspěchy, zranění a ztráty nám mohou brát odvahu, kreativitu a sílu. Také můžeme cítit pochybnosti pramenící z očekávání nejisté budoucnosti a z toho, že nemusí být vše tak, jak si přejeme. Zkouška spočívá v tom, zda navzdory strachu z porážky dáme prostor vlastní objektivitě a jasnosti. Bílá barva ve středu karty představuje jasného ducha, jenž se pokouší moc strachu prolomit.


Odkaz: Strach je ve své podstatě iracionální a nemusí nutně odrážet skutečnost. Uznáš-li to, uvolníš všechny energie tímto strachem spoutané. Bojíš-li se, že ti vše vyklouzne z rukou, uvědom si, že pocit, že to v rukou máš, je iluzorní! Spatření, pochopení, přijetí a vzdání se svého strachu tě osvobodí. Nejistota z toho, že se nám nedostane toho, po čem toužíme je sice nepříjemná, ale každá nejistota je zároveň výzvou a dobrodružstvím.

Afirmace: Přijímám svůj strach, vzdávám se ho a nenechám se jím omezovat. Orientuji se v krizích a konfliktech podle vnitřní pravdy, učím se z chyb a nepropadám ani hašteřivosti, ani sklíčenosti. Nechci nést dědičné břemeno úzkostí z nejistoty a ze strachu z porážky. Umím připouštět chyby a neberu je jako definitivní prohru. Nemusím být vždy vítězem za každou cenu. Ze starých zkušeností nemusím vyjít polámaný a zklamaný, mohu teď kráčet jimi poučený a posílený vstříc novým zážitkům. 


Co nás v budoucnu čeká

Kartu 10 měčů (Zkáza) z Crowleyho Thovt tarotu vybrala FEEDER . 


"Zkouška, ke které v roce 2018 spějeme, nás bude testovat, zda dokážeme zůstat v srdci a nepropadnout strachu ze ztráty kontroly, ze změny, z rozpadu ega. Zdánlivě racionální argumenty nám mohou říkat, že se máme připravovat na nejhorší, chránit se před jakoukoli změnou v zajetých kolejích. Bude to ale jen strach ega, které bude klást silný odpor, aby si udrželo pozornost. Pro nás bude ale skutečný úkol zaměřit své vědomí do srdce, kde nalezneme pravdivé odpovědi, beze strachu a z lásky. Můžeme si připadat na okraji, kde se může vše naprosto náhle zhroutit, ale je dobré pamatovat na v tomto období obzvlášť poplatný výrok: Odvážnému štěstí přeje. Konáme-li vědomě a s láskou, vše dobře dopadne."


Vzdálená budoucnost, kam věci mohou spět

První kartu, Kolo štěstí z Crowley Thovt Tarot, této pozice výkladu vybrala VERSONNENHEIT .


KOLO ŠTĚSTÍ

PRINCIP PŘÍLEŽITOSTÍ, PRŮLOMU A ÚSPĚCHU

Kolo štěstí je univerzálním principem hojnosti, úspěchu a rozmachu. Z astrologického hlediska je to aspekt Jupitera, planety štěstí, příležitostí a bohatství. Tento symbol nám připomíná, že tak jako římská bohyně Fortuna, my můžeme dál svému životu směr, který nám přinese více štěstí. Musíme být objektivní jako Sfinx, pružní jako opice a připravení na nové příležitosti i na nové vyjádření své tvořivosti jako krokodýl. Vybuchující hvězdy, jež vysílají blesky, znázorňují stav probuzení a vnímavosti vůči možnostem, které do našeho života mohou vnést více hojnosti a rozmachu.

Tyto stavy jsou často popisovány jako stavy náhlého osvícení, vrcholného zážitku, kdy se nám rozšíří obzory a my cítíme příliv vyšší inspirace. Je to jako žárovkový efekt, kdy se nám najednou rozsvítí. Velký vír na pozadí karty symbolizuje růst a bohatství, které se dostaví, pokud budeme ochotni podstoupit změnu. Je třeba jen pokračoval v pohybu vpřed a být neustále připraveni na nové příležitosti, s odhodláním riskoval bez jediné známky strachu


Druhou kartu, Důvěra (Rytíř vody - ovládnutí emocí) z Osho Zen Tarotu, této pozice výkladu vybrala ANNA_IN 


DŮVĚRA

Můj komentář: Upřímné obětování - propuštění dosavadních představ, obav, lpění na starých strukturách, bez očekávání odměn - vede k Důvěře, Lásce, Celistvosti. Je to ultimátní útočiště. Důvěra vpouští do srdce Božské. Každý den konáme mnoho rozhodnutí, která se nám mohou jevit nepodstatná. Jsou to ale zrnka písku, kterými utváříme své prostředí, základ, ze kterého rosteme. Pokud se dokážeme s pokorou a soucitem odevzdat plynutí Bytí, pokud dokážeme obětovat pochybnosti na oltář Důvěry, pocítíme se doma ve svém srdci, staneme se živoucím projevem Boha. Není čeho dosahovat, je čas pocítit všudypřítomný Dech všehomíra.

Oficiální výklad: "Teď je ta pravá chvíle na bungee jumping bez lana! Rytíř vody od nás vyžaduje absolutní důvěru, bez jakýchkoliv záchranných sítí. Když můžeme skočit a letět do neznáma, jsme nadšením bez sebe, i když nás samotná myšlenka děsí k smrti. Ale když naše důvěra dosáhne úrovně kvantového skoku, neděláme žádné složité plány ani přípravy. Neříkáme si: "dobře, věřím, že vím, co mám dělat, něco si ještě zařídím, sbalím si kufry a vezmu si je s sebou". To ne, prostě skočíme, ani pomyšlení na to, co bude dál.

Jde tu právě o ten skok a o to vzrušení letět volným pádem prázdnou oblohou. Tato karta však také naznačuje, co nás čeká na druhé straně - je to měkké, otevřené, sladce růžové jako okvětní lístky, šťavnaté... tak šup!

NEMARNI SVŮJ ŽIVOT TÍM, co pomine. Důvěřuj životu. Jedině když důvěřuješ, můžeš odhodit své vědomosti, odložit svou mysl stranou. S důvěrou se otevírá něco nesmírného. Pak tento život přestává být obyčejným životem a stane se bohatým, přetékajícím.

Když je srdce nevinné a zdi okolo padly, jsi spojen s nekonečnem. A nejsi podveden, nemůžeš o nic přijít. To, o co bys mohl přijít, nestojí za to mít, a o co nemůžeš přijít, o to se nemusíš bát - nikdo ti to nemůže vzít, nejde to. Nemůžeš přijít o svůj skutečný poklad."


13.1.2018 Dragel