Tarotový výklad roku 2016

Hlavní karta roku 2016

Kartu Sedmička disků (Neúspěch) z Crowleyho Thothův  tarotu vybral ATOMINATOR.

Sedmička disků poukazuje na vědomou či nevědomou přítomnost strachu. Tento strach může negativně ovlivňovat naše jednání nebo ho i zcela blokovat. V tomto roce se od nás očekává, že tento strach rozpoznáme, procítíme a přijmeme. Je třeba si uvědomit, že my sami jsme jeho tvůrci a tento strach nutně nemusí odpovídat skutečnosti. Negativní očekávání jsou mocné myšlenkové síly, které, jsou-li dosti dlouho živeny, mohou v konečném důsledku skutečně přivodit události, kterých se tolik bojíme.

Disky jsou na kartě uspořádány v geomantické figuře zvané Rubeus. Ta znamená červenou barvu, a je proto spojována se zaslepující vášní nebo s rozezleností. Je to ta nejhrozivější ze všech šestnácti figur.

Bude velice nutné usilovně pracovat na pozitivním postoji, ačkoliv se v průběhu může zdát, že tento postoj nepřináší žádné uspokojivé výsledky. Nečinností bychom se však propadali ještě hlouběji do stavu, z něhož by pak bylo mnohem obtížnější se dostat ven. Je třeba se postavit svému strachu čelem.


Minulost, která právě končí

Kartu Blázen z Crowleyho Thothův tarotu vybrala JAMINA .


Necháváme za sebou období dozrávání a spolu s ním i spoustu iluzí, bezstarostnosti a ideálů. Na přelomu roku jsme konfrontováni se strachy, nejistotou, bolestmi a obavami uvnitř nás i v celé lidské společnosti a naše nevinnost je citlivě vystavena mnoha nejistotám a otazníkům. Roztančený Blázen naší minulosti věřil, že s otevřeným srdcem a touhou po Pravdě a Lásce vše půjde samo a Vesmír vše zařídí k všeobecné spokojenosti. Je však potřeba na to nespoléhat zcela, nebýt pasivní a být připraven na překážky a nástrahy života. Jednat více z vlastní vůle, rozhodovat se i s ohledem na následky všeho co děláme a přitom se nehroutit, když se něco neděje dle našich představ. Pokud chceme nadále světem tančit s radostí a kreativitou Blázna, je třeba respektovat pestrost, proměnlivost a zranitelnost všeho živého včetně samotné planety a hledat nové cesty a možnosti vývoje událostí s plným vědomím zodpovědnosti. 


To, co právě začíná

Kartu XIV. Umění z Crowleyho Thovt tarotu vybrala MISSTY . 

V navaznosti na svuj lonsky vyklad, kdy jsem tahla 13 - Smrt na pozici Vedomy postoj a muj vyklad byl o potrebe nechat odejit to, co uz je mrtve a nefunkcni, tak tato karta rika, ze dalsi nase cesta bude smerovat k praci s tim, co zustalo. Nic nikdy neni idealni, ani my, ani nase okoli. Je treba si umet uvedomit kdy je cas pustit veci mrtve a kdy naopak je treba prijmout vse jak je. Tato karta vyjadruje spojovani dvou protipolu a jak vsichni vime, vesmir je dualni, proto se dle me tato karta i jmenuje "Umeni", protoze umeni neni zbavit se nepotrebneho, to je potreba pro dalsi rust, umeni je pracovat a sladit vse do fungujiciho harmonickeho celku. Pro kazdeho tato karta bude asi znamenat individualne s cim ma pracovat, ale pro vsechny je jedno pravidlo - prijmeme-li a zharmonizujeme vsechny aspekty sebe a svych zivotu do jednoho fungujiciho celku, postoupime rychleji a bezbolestneji dale.


Take tato karta je v nekterych tarotech oznacovana jako Mirnost - zde je dalsi indicie - stridmost a spravna mir je vzdy zaklad uspechu a zdravi ve vsech jejich projevech.


Vědomý postoj

Kartu Poustevník z Crowleyho Thovt tarotu vybrala FEEDER .

Po roce 2015, kdy jsme vnímali dění skrze Smrt (viz loňský výklad), přechází náš postoj k Poustevníkovi, který symbolizuje období přechodu po ukončení starého před zrozením něčeho nového.
Jako jednotlivci, jako různá společenství i jako celé lidstvo si vědomě budeme hlídat vlastní prostor a prostředí, ve kterém se pohybujeme, aby odpovídalo našemu vnitřnímu nastavení a umožňovalo nám zkoumat a přibližovat se naší pravé podstatě skrze introspekci a integraci dosavadních změn.
Podaří se nám uzavřít věci dříve ukončené, které již pro nás pozbyli smyslu a v novém uspořádání budeme hledat nový řád.


Vhodná afirmace: "Tam, kde je to pro mne důležité, nikdy neustupuji." 


Nevědomý postoj

Kartu Průlom z Osho zen tarotu vybral DRAGEL . 

Kartu Průlom nebo také (XI.) Chtíč / Síla vnímám jako průlom z toho, co nás vnitřně svazovalo, odloutání se od starých zabedněných a neschopných postojů, které prolomíme novým, pro nás funkčním, řešením. Průlom je právě tím osvobozením vlastní síly sama v sobě s jejím plným projevem.
V čem jsme tedy na nevědomné úrovni sami v sobě spoutáni?
Doměnkami o sobě samých, které jsme za ty roky o sobě naschromáždili.
Doměnkami v rodině a dalších vztazích v našem životě.
Doměnkami o tom čím a jak sami sebe živíme.
Doměnkami kde a s kým vlastně společensky žijeme.
To šedé, nás do teď dusilo a klíč ve dveřích se nám při otevírání sama sebe zalomil. Je na čase dveře šedi doslova vyrazit, protože pokud zaváháme, můžeme sami sebe zranit.
Nechme tedy svou vlastní silu, aby nás v radosti a rozkvětu dál vedla životem. 


Co nás v budoucnu čeká

Kartu 18. Luna - Měsíc ze Svatojánského Tarotu vybrala MYJKA . 

Tento rok budeme bojovať so svojimi vnútornými obavami a strachmi. Buďme na tento súboj pripravení a nenechajme sa zastrašiť, pretože ak uspejeme, úspech bude veliký. :) Dôležité je neprehliadať a nepodcenovať nejaké problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť počas roka. Buďme odvážni, ale dôslední a nelámme veci cez koleno. Ak toto prekonáme, dostaneme sa do svôjho vytúženého cieľa, brány/veže sú už nadohľad.


Vzdálená budoucnost, kam věci mohou spět

Kartu 7 holí (Odvaha) z Crowleyho Thovt tarotu vybrala LILY .


Je v nás potenciál být silný a stát si za svou pravdou. Bude zálažet na nás, jestli sebereme odvahu - neb potřebné zdroje k tomu již máme - a budeme jednat opravdově, sami za sebe. Prověří se, zda naše vnitřní pravda obstojí v každodenním životě či ne.


18.1.2016 Dragel