Tarotový výklad roku 2015

Hlavní karta roku 2015

Kartu 6 pohárů z Tarot magie druidů vybral DRAGEL .


Šestka pohárů je kartou vody, tedy emocí, která je v rovině harmonie, sjednocení a rovnováhy.

Ukazuje nám na naše vztahy. Ty které byly, mohou být obnoveny v plné své sexuální a láskyplné harmonické kráse. Ukazuje nám jak potřebujeme jeden druhého pro naplnění radosti ze života, což je medicínou našeho těla i mysli. Můžeme přemýšlet na letitými vztahy, které vlastně nikdy nezapadly do prachu zapomnění, ale také můžeme najít něco úplně nového harmonického. Nemusí se jednat jen o vztahy mezi muži a ženami, ale i o vztahy v různých společnostech či společenstvích, nebo dokonce o vztahy s naším okolním světem, který nemusí žít lidským životem. Na pozadí toho všeho, se nám mohou ukázat informace o našem strachu nebýt sami. Minulost, která právě končí

Kartu 7 holí z Crowleyho Thothův tarotu vybrala KALIPH .


V angličtině se karta jmenuje "Valour", oxforský slovník k tomu slovu říká: "bás., kniž., žert., srdnatost, neohroženost, udatnost".

Sedmičky jsou v tarotu symbolem dvojité nerovnováhy a degradace původní energie elementu. Kartu ovládá Mars ve Lvu, takže jeho energie nepostrádá sílu a ráznost, ale už se projevuje hrubě, neomaleně a agresivně. V komentáři ke kartě se zmiňuje, že plameny byly rozptýleny a útočí jakoby všemi směry, armáda byla uvržena ve zmatek. Tato karta vůbec neznamená Odvahu v tom romantickém smyslu, jak si jej představujeme. Životní události nás postavily před řadu těžkých rozhodnutí, z nichž jen část byla na nás, to však jejich tíhu nijak neulehčilo. Spáč se probudil jakoby ho polil studenou vodou. Období rezignace a frustrace odvál čas, den za dnem, srdce za srdcem, čin za činem, spějeme k vlastní intimní singularitě, smyslu života.. a všechno, co jsme kdy znali, je pryč, změněno k poznání. Změnila se naše motivace a nasazení, jsme tu, připraveni zjistit, co nám budoucnost přinese a víme, že nás nebude šetřit. Donutí nás prověřit meze našich schopností, věrnost sama sobě, loajalitu přátelům a rodině. Tančíme spolu na ohnivé pláni, nic není stálé, co je bolest a co rozkoš? Jsme tu, připraveni se pokusit to zjistit. A cítíme, že jsme tam, kde máme být, bez daných jistot. Sami sebou, připraveni na další krok v našich životech. Jsme vzhůru. 


To, co právě začíná

Kartu 4 poháry vybrala z The Complete Kit (Mega Mini Kits Series) tarotu EILIL . 

Jak ukazuje karta zvoleného souboru, začíná nám období, kdy se přesyceni svalíme pod strom a budeme trávit, co jsme spořádali. Ať už jde o zážitky, majetek, vztahy a tak podobně. V Crowleyho systému najdeme pod čtyřkou pohárů slovo "nadbytek". Abych pravdu řekla, nikdy na mě tato karta nepůsobila výrazně pozitivně. Co si pod slovem nadbytek můžeme představit? Přemíru věcí, lidí, podnětů, které si ani nestíháme užívat, protože je jich přespříliš a prohání se nám - před očima, pod rukama, skrze naše srdce - takovou rychlostí, že z nich nemůžeme stihnout nic přijmout, čerpat, ani jim nic dát. Proto nám Nový rok přináší prostor pro odpočinek, relaxaci a vstřebávání všeho, co jsme získaly v minulosti. Karta nás také vyzívá k tomu, abychom si ujasnili, co nepotřebujeme - čeho se můžeme s klidným svědomím vzdát, už jen proto, aby se prosvětlily místnosti našich myslí, domů, dlaní a byl v nich prostor pro nové příležitosti, nápady, inspirace a tak dále a tak dále. A naopak si uvědomili, co z toho co máme je pro nás důležité a je si toho třeba vážit. Protože když si člověk ujasní, co je pro jeho život podstatné, tak se pak nemusí bát, že to jablko, které si chce utrhnout, bude červivé. :)


Vědomý postoj

Kartu XIII - Smrt z Crowleyho Thovt tarotu vybrala MISSTY .

Pro vedomy postoj tohoto roku jsem vytahla smrt, nekde je jeste znacena jako znovuzrozeni, odpoutani se, transformace. Poslednich par let se deje spoutu zmen a jsme jim vystaveni vsichni, primo ci neprimo. Kazda zmena je nejen posunuti se o neco dopredu, ale i zatacka, at uz mala nebo vetsi. Po nejake dobe si nalezite musime uvedomit, ze nejen okoli se zmenilo, ale zmenili jsme se i my. Mame potrebu odlozit bryle, bez kterych bychom drive nevideli, nebo kabat, bez ktereho bychom predtim umrzli. Smrt je dle me ten moment, kdy jsme se na chvilku zastavili a uvedomili si, ze k dalsi ceste nepotrebujeme nektere nazory iluze, vztahy, energie a poustime je. Tato karta se nachazi zhruba v zacatku druhe pulky velke arkany a tedy nemuze znacit uplny konec, je to jen jakesi zbaveni se zbytecne zateze, uvolneni mista po projiti a konfrontace s prvnimi, silnymi ale jednoduchymi energiemi a vykroceni nalehko vstric take silnym, ale o trochu komplikovanejsim energiim.

Kazda smrt je trochu bolestiva, prinejmensim smutna a ze strachu tim projit ji kolikrat oddalujeme, ale tim (si) zpusobujeme jeste vetsi strach a bolest. Tato karta nas vybizi nebat se pohrbit to, co je mrtve. Nebat se koukat na veci z nove perspektivy. Nebat si to priznat. Pod balastem strachu se nachazi nase prave ja, ktere kolikrat kvuli tomu vsemu harampadi v sobe nedokazeme slyset a tudiz nevime kudy presne mame jit. V prubehu roku budeme dost mozna pritahovat situace a lidi se kterymi budeme vystaveni procesu transformace a pripadne ukonceni a pohrbeni toho, co je jeste umele zive a nepotrebne. Strucne receno - budeme videt veci nove a bez nekterych filtru, je uz jen na nas jak moc dobre a co s tim udelame.


Nevědomý postoj

Kartu VI - zamilovaný z  Crowleyho Thovt tarotu vybral ATOMINATOR . 

Vědom si toho, že loňskou kartou nevědomého postoje bylo Umění z Thothova tarotu, byl jsem překvapen, že jsem pro letošek vytáhl Milence (též Zamilovaní). Je to krok zpět, či pokračování na nové úrovni? Ať už je to jakkoliv, vnímám tuto kartu veskrze pozitivně. Loňská karta Umění představovala alchymický proces spojování protikladných stránek naší duše, jež nám umožnily vidět a vztahovat se ke světu jinak než doposud. Karta Milenci nám zřejmě dovolí dále pokračovat ve vyznačeném směru a vstupovat do kvalitnějších vztahů, které budou odrážet všechny jednotlivé části naší duše, jež se nám podařilo vzájemně propojit v jeden celek. Přeji všem, aby této evoluci lidské duše již nic nestálo v cestě. 


Co nás v budoucnu čeká

První kartu, Rytíř pohárů z Crowleyho Thovt tarotu, této pozice výkladu vybrala SHEEN . 

Rytíř pohárů charakterizuje, co nás čeká než se rok s rokem shledá. Mistrovství pohárů, emocí a citu při cestě vzhůru k vyšším cílům, se zřetelem na rodinu, naše přátele a blízké.
V dnešním světě, kde na jedné straně se na piedestal staví profesionální osobnost bez emocí a na druhé stojí přehnané emoce z nekonečných seriálů, přináší rytíř pohárů tu správnou míru citu a emocí, která naplňuje naše srdce, dává oporu našim rodinám a přátelům. Sdílí své opravdové city a je ohleduplný k citům ostatních. Jen tak může vykročit dál, do dalšího roku. 


Druhou kartu z Aura-soma tarotu č. 71 (8 mincí) na této pozici výkladu vybrala LILY .  

Na tuto pozici jsou letos taženy dvě karty, i proto jsem se rozhodla o lehký experiment s Aura-soma tarotem, který jsem neměla v ruce už několik let. Vytáhla jsem kartu č. 71, což je v tomto systému Osmička Disků, barvy růžová na čiré. Dle jejich výkladu nás čeká vědomý život plný neomezené lásky, vytrvalosti a odhodlání, budeme "zasévat semínka".

Ještě drobný pokus o moji interpretaci toho, co nás v budoucnu čeká.
Tato karta může znamenat jakýsi obrat. Něco uvnitř nás i vně rozkvétá. To, co bylo dlouho skryté, se začíná manifestovat. V tomto čase by se nám mohlo dařit využívat svých dovedností. A také uvolněně, bez jakéhokoliv úsilí jen s vnitřním klidem a důvěrou pozorovat, kam nás proud života nese, nesnažit se nic výrazně měnit, zasahovat a urychlovat běh věcí. S pokorou se odevzdáváme vyššímu řádu. Je to příhodný čas k učení se novým dovednostem, ale také nezaškodí se na chvíli zastavit a věnovat lásku a péči sami sobě.


Vzdálená budoucnost, kam věci mohou spět

Kartu 6 mincí z Crowleyho Thovt tarotu vybrala JAMINA .

Šestka disků představuje úspěch, který přichází z hlouby nitra a projevuje se ve vnějším světě. Na této kartě je 6 disků zastoupeno obrazcem tvořeným symboly šesti planet, jež nám ukazují cestu k úspěchu, transformaci a naplnění.

Saturn: úspěchu dosáhneme prostřednictvím disciplíny a pozvolného postupu. Trpělivost přináší růže.
Jupiter: úspěchu můžeme dosáhnout tehdy, když budeme otevření a přizpůsobiví vůči příležitostem, které jsme původně neočekávali. Nebojme se neočekávaných překvapení, risků a překážek.
Venuše: úspěch se dostaví jen tehdy, jestliže jdeme za hlasem svého srdce a děláme v životě jen to, co pro nás má hluboký význam. Nebojme se síly a výkyvů emocí.
Měsíc: odráží úspěch, který přijde tehdy, pokud zůstaneme sami sebou bez předstírání. Představuje také hluboké uspokojení, jež nás po realizaci našich myšlenek a přání čeká.
Merkur: jako planeta komunikace zastupuje úspěch, který se dostavuje, jestliže své komunikační dovednosti podřídíme vhodnému načasování tak, aby kontext sdělení dokonale využil chvíle, kdy je vyřčen. Mars: naznačuje, že dosáhneme úspěchu tehdy, pokud budeme do všeho investovat stálý proud vyvážené energie, aniž bychom se hned na počátku z energie nerozumně vydali. To platí jak o osobním, tak o profesionálním životě.

Úspěch se dostavuje prostřednictvím naší schopnosti využít všech doposud získaných zkušeností, ale i ochoty otevřít se a být připraven úspěch přijmout a unést. Důležitá je sebedůvěra, sebepřijetí i víra, že vše je jak má být. A tak nakonec .... VŠECHNO DOBŘE DOPADNE :-)


(Dragel 01/2015)