Tarotový výklad roku 2014

Hlavní karta roku 2014

Kartu Universum XXI z Crowleyho Thothův Tarotu vybrala SHEEN .


Poslední karta Velké arkány symbolizuje dokončení cyklu a sjednocení s univerzem. Rozdělané věci je třeba dokončit, dovést k cíli, uvolnit se od záležitostí, které leží na našem stole a poutají nás. Je potřeba vstřebat nastřádané zkušenosti, ale zároveň se od nich osvobodit a vykročit s čistým štítem do dalšího cyklu.

Tento rok bude rokem práce na dokončení toho, co je již rozděláno ve všech úrovních bytí, na pochopení lekcí, které nám měly být sděleny. Až toto bude vykonáno, bude možné se osvobodit od všeho, co nás poutalo v dosavadním cyklu a spojit se s jednotou v čistotě a nevinnosti. Z oslavného tance pak vykročíme do dalšího cyklu. Minulost, která právě končí

Kartu Král mincí  vybral GAF .


Karta znamená usilování o majetek, jistotu a hmatatelné hodnoty a vedle toho i smysl pro realitu. Pro něj platí jen činy, žádná slova, přání nebo dobré úmysly. Vyjadřuje snahu o dosažení něčeho trvalého, pevného a spolehlivé opakovaní toho, co je nám důvěrně známé. Po zimním slunovratu roku 2012 jsme očekávali zásadní změny v duchovní či dokonce reálném světě a jelikož se nic viditelného nestalo, nezbývalo než prostě jít dál a pracovat v tom, co jsme už měli načato. Jelikož se jedná o královskou kartu, je zřejmé, že cesta byla nakloněná pro vlastnosti pevnějšího charakteru jako např. zodpovědnost, energičnost, praktické myšlení, věrnost a zároveň i například schopnost vychutnávat dary života, cit pro vše uskutečnitelné, instinktivní smysl pro dobrý obchod nebo vydařené setkání.

Symbolika karty dává tušit, že minulé období přálo ochotě nic neuspěchat, nechat se vést a pracovat v rámci již vytyčených kolejích. Jednalo se o zvěstování zrání již zasetých plodů našich cílů a moudrosti, která nabádala k opatrnosti, pozorování a zvelebování tohoto zrání s jistotou a bez zbytečného riskování. Možná jste během minulého období zažili pnutí k něčemu známému... zvýšenou chuť nikam se nehnat, znovuobjevit jevy, které Vám byly blízké. Nebo dokonce zažili extrém, který karta dává tušit, kterým je zvýšený výskyt lenosti, požitkářství, tvrdohlavosti, dogmatičnosti nebo jiných podob strnulosti. Mohli jste něco z výše uvedeného nebo i vše zažívat Vy sami a nebo se Vám do života mohl namanout důležitý člověk, který Vám podobné vlastnosti připomněl nebo Vás jimi ovlivnil... To vše patří k výkladu minulého. 


To, co právě začíná

Kartu Rychlost (8 holí) z Crowleyho Thothův  tarotu vybrala LILY . 


... to, co se nám mohlo dřív zdát jako zdlouhavá práce, těžko překonatelné překážky apod. se nám díky předchozímu úsilí najednou začně dařit až nebývale snadno překonávat. Je to příležitost konečně uzavřít některé záležitosti.
Poté, co se nám podařilo se lépe spojit se svým středem, můžeme při našem jednání více vycházet z centra bytí.
Vše se prosvětluje, je snadnější jednat na rovinu místo zdlouhavých oklik. 


Vědomý postoj

Kartu Věž z Tarotu skrytých světů (shadow scape tarot)  vybral BLACKDRAGON .

Nič nie je náhoda, keby ste vedeli ako som sa dostal k vyloženiu práve tejto karty :). Vedomý postoj je to čo si sami rozhodujeme rozumom, je to to čo robí náš prístup k životu, je to to čo máme v kontrole. Toto všetko sa zmení! A nie prirodzene ako pri Smrti. Zasiahne Niečo ako blesk z čistého a jasného neba. Zrúti sa "Babylonská veža", ktorú sme tak dlho stavali, ktorej sme verili, ku ktorej sme sa modlili a z ktorej sme mali modlu. Zrútia sa veci, ktoré boli dielom rozumu a kontroly. Veža vznikla v Tarote práve preto, aby vyjadrila chybu ľudí, nájsť vykúpenie stavaním Veže k nebesiam, stavaním vlastného systému, ktorý sme mali za najväčší a neporaziteľný. Lebo práve teraz bude porazený a všetko sa zrúti! Prežijú iba veci, ktoré nezáviseli na veži, ktoré boli dostatočne vzdušné, tiekli, horeli, ale nie tie čo stáli prikované k zemi. Veža je aj zbúraním falošných a plytkých hodnôt, nejde iba o priamo materiálne, ale aj rôzne falošné duchovno postavené na hierarchii (a lá Veža). Veža je rovnako aj akýmsi poučením pre budúcnosť, že to najdostupnejšie a najhodnotnejšie v našich životoch nie sú veci, ktoré staviame pomaly z tehál do výšky, nie sú to tie samozrejmé ambície, viditeľné úspechy, niečo čo vidia z diaľky ostatní, ale môže sa kedykoľvek zrútiť. A Veža je rovnako dosť slobodná karta, nehovorí o tom čo ju nahradí, nehovorí ako ďalej, ako inak bude vyzerať náš Vedomý postoj. Je to typ smrti, ktorá nebola prirodzená, lebo veci boli v neprirodzenom stave, ale teraz by konečne byť mohli. Je to ako svet po potope keď vylezú zvieratá z Noemovej archy, na každom druhu závisí ako sa mu bude dariť. Stratégia, taktika a rozum, nebudú tie najdôležitejšie veci pre to nové. 


Nevědomý postoj 

První kartu, Umění XIV. z  Crowleyho Thovt tarotu této pozice výkladu vybrala ISHRI . 


- tato karta je symbolem spojení, a já toto spojení vidím jako alchymické slučování osobnosti, jejich světlých i stinných stránek (přijetí vlastních démonů, ale i jejich prožívání - občas je potřeba vyvenčit své démony, abych to byly "my" v célé své kráse ;o) - tím vznikne vyšší vybrace
- tento proces se často bude zrcadlit ve snech, a ve snu je také možné vyřešit konflikty s pojené s tímto procesem přijímání svých démonů

...a moje oblíbené zvolání...MILUJ SVÉHO DÉMONA!!!... ;oD


Druhou kartu, Princ pohárů z Tarot Magie Druidů na této pozici výkladu vybrala  KIM13 . 

Klíčová slova: idealismus, empatie, romantika
Idealistický snílek, který nadevše miluje honbu za láskou a krásou. Osobnost ztělesněná tímto Princem je starostlivá a pečující, citlivá a jemná. Je to něžná, umělecky založená duše, která si je vědoma duchovních světů a touží nalézt své životní poslání. Je obvykle velmi nadaná v komunikaci s lidmi, velmi rychle a bez námahy se empaticky vcítí do druhých.


Výklad:
Budeme následovat hlas svého srdce a své romantické sny. Výzvou bude nepodlehnout nástrahám iluzí a kouzlu krásy. Bude těžké jednat, když bude naše pozornost v takové míře věnována snům. Možná proto budeme pravděpodobně prožívat vnitřní konflikt mezi tím, co cítí naše srdce a tím, jak bychom se prakticky zachovali..
Rok bude plný společenských a uměleckých událostí, budeme si vzájemně pomáhat a možná budeme i cestovat... třeba i daleko .-)))))


Co nás v budoucnu čeká

Kartu Šestka holí z Tarotu skrytých světů (shadow scape tarot)  vybral ALIQUPISO . 


Neminou nás velké obavy o naše postavení, ale odvahy bude dostatek, stejně jako síly učinit jisté kroky ke zdolávání cílů. Budeme v sobě cítit dravost, velkou snahu a odvahu, která však může skončit potupou a hluboce otřást naším sebevědomím. Pokud neusneme na vavřínech, budeme se činit, prohlubovat svou moudrost a nenecháme se ovlivňovat svým egoismem, můžeme dosáhnout vítězství, naplnění, radosti a ochutnat úspěch.


Vzdálená budoucnost, kam věci mohou spět

Kartu Královna mečů z Crowleyho Thovt tarotu vybral ATOMINATOR .

Tato karta symbolizuje rozetnutí starých masek. Je tažena na pozici, kam až mohou věci dospět. Předpokládám, že ani tento rok nebude zcela snadný a mnoho z nás se bude dostávat do konfliktů - především sami se sebou, ale i s druhými lidmi. Tyto situace se budou přiostřovat a mohly by se v budoucnu vyvinout i v nějaký větší konflikt (občanské války).

Tato karta nám dává určitou naději, že sílu, kterou dusíme v sobě, nepoužijeme proti druhým, ani proti sobě, ale naopak ji využijeme právě k rozetnutí veškerých masek, kterými společně vytváříme falešný obraz sebe sama, tohoto světa a určujeme tak jeho další vývoj. Jestliže v průběhu dalších let budeme důkladně zkoumat role, které zastáváme, i sny, které sníme, věřím, že se nám povede přiblížit se k pravdivějšímu Já.


(Dragel 01/2014)