Tarotový výklad roku 2009

Hlavní karta roku 2009

Kartu 9 mincí z Rider - White tarotu vybral LOOK .


hesla:
princip života
solar plexus
sklizeň
naplnění na materiální úrovni


témata:
překonání lpění na hmotě nebo naopak odmítání hmoty
prosvětlit hmotu
otevřené dávání a přijímání (bez vlastnických nároků) 


Minulost, která právě končí

Kartu 10 pohárů z Crowleyho Thothův tarotu vybrala MICKEY_MOUSE .  


Vnimam to jako ukonceni obdobi hledani vlastniho naplneni, hledani sebe sama a pohody v sobe samem. A jako ukazatel na zacatek nove cesty v dalsim vyvoji.To, co právě začíná

Kartu Princ holí z Crowleyho Thothův  tarotu vybrala LILY . 


... bych ho vnímala zcela prostě jako začátek něčeho nového.


Vědomý postoj

Kartu XI. - Chtíč z Crowleyho Thothův tarotu vybrala BEERUSH .


Klíčová slova: Leu; vášeň; mnohotvárná tvořivost, talenty; síla; integrace animálních sil; překonání starých obava úzkostných stavů.

Tradiční název této karty je Síla. Crowley kartu přejmenoval, neboť její význam vyjadřuje mnohem víc než slovo »síla« v běžné řeči. Chtíč znamená víc než vitální sílu, zahrnuje také radost a požitek z ní, znamená i vášeň. Žena sedící na hřbetě lva pravicí pozvedá do výše Svatý Grál, zapálený láskou a smrtí.

Karta zosobňuje božské opojení, božskou extázi, božské šílenství. Žena se zdá být opilá. Také lev je chtíčem zapálen. Jeho sedm hlav představuje hlavu anděla, světce, básníka, cizoložnice, smělého muže, satyra a lva - hada. Symbolizují různé aspekty a hlediska, které jsou ted spojeny a v orgiastickém prožitku a splývají v uceleném vnímání. Jsou nezávislé na morálce a omezujícím rozumu. Zde vyjádřené formy energie odpovídají původnímu, tvůrčímu Řádu.

Vnitřní zvíře nelze zkrotit a integrovat bojem nebo potlačováním, nýbrž porozuměním a odevzdáním. Síla, kterou v tomto procesu získáte, vám pomůže překonat vaše staré omezující úzkosti, což znázorňují sepjaté ruce a postavy svatých v pozadí.

Deset paprskovitých kruhů roztroušených za ženou a lvem ukazuje na doznívající staré morální představy, které jsou nyní nahrazeny deseti čerstvě zářícími, v horní části obrazu. Jsou symbolem nového světla, které - podobně jako hadi - proudí do všech směrů, aby starý svět zničilo a nově stvořilo. Tento proces proměn je opět vyjádřen ocasem lva, hadem se lví hlavou.

Tvář ženy je zcela obrácena k ohnivé urně. Je dokonale pohlcena silou transformace, která tkví v každém vědomém a dokonalém odevzdání. To je také tajemstvím tantry, vědomí, které vnímá plnost každého okamžiku a přijímá všechny aspekty života, aniž by cokoli odmítalo.

Chtíč odhaluje svůj vzácný tvůrčí potenciál jen tehdy, je-li dokonale chutnán, vychutnán a vypit. Teprve potom může být pochopen a použit k vlastnímu uvědomění. Cesta ke světlu vede všemi aspekty temnoty.

Odkaz: Pokud přijmeš vše, co v sobě nalezneš, dokážeš se vším pohybovat s hlubokým procítěním, uvědoměním, láskou a porozuměním.

Otázka: Které oblasti svého života chceš prožívat plněji? Co ti v tom v minulosti bránilo? Chceš začít znovu a nově?

Doporučení: Přijímej vše vědoměji. City, jako je láska, smutek, bolest, zlost nebo strach, prožíváme často jako překážky a zábrany jen proto, že jsme se je nikdy nenaučili využít jako potenciál.

Afirmace: Vychutnávám život plnými doušky.


Nevědomý postoj 

Kartu Rytíř mečů z Crowleyho Thothův tarotu vybrala DEADCAT . 


Mam pocit ze ackoliv je to pozice podvedoma, ze bude dost velet veskeremu deni.

Nutnost logiky, zdraveho rozumu, fakta (i kdyz nemusi byt cela) mozna na ukor citu.

Dobra schopnost formulace myslenek, originalni tvoriva komunikace, inklinace k hledani pravdy. Podvedome odmitani korupce, podvodu, zvysena citlivost na nekalosti, nepravosti...

Jistoty a hmatatelne hodnoty, svetovy i vnitrni rad, vse se soustredi na zazemi, struktury, rok na kreativni premysleni a potrebne zmeny v strukturach.. 


Co nás v budoucnu čeká

Kartu 10 mečů (Zkáza)  z Crowleyho Thothův tarotu vybrala CAMAEL . 


... beru to jako výzvu a upozornění, abychom se upadání do tohoto stavu bránili ...


Vzdálená budoucnost, kam věci mohou spět

Karty 2 meče (mír) z Crowleyho Thovt tarotu vybrala KOLOUSEK  .


Ac mece, ktere samy o sobe representuji neklidnou energii vzduchu a intelektu, dvojka nasi do situace jistou harmonii.

Sama o sobe karta predstavuje princip smirene vyvazene duality. Slibuje nam tedy do budoucich dni mirny vyvoj nasich zalezitosti, pokud prokazeme, ze jsme toho sami hodni a jsme schopni se o sve zalezitosti starat s peci a mit na pameti vse, co se situace tyka. Doba smeruje ke kompromisum a vseobecne spokojenosti. Bude cim dal dulezitejsi, abychom si uvedomovali, ze to my jsme panem okolnosti a situace a nikoli tak, ze by okolnosti byly panem nam. Dokazeme-li se podivat na tyto okolnosti spravne, s peci a empatii a zachovame-li se tak, ze dame kazde okolnosti tu spravnou vahu, preneseme se pres problemy a muze prijit obdobi blahobytu, ktere nam Mir slibuje.

Nesmime vsak zapominat, ze neni miru bez valky. Mir je vzdy obdobi mezi dvema valkami. Je to doba, kdy se vzpamatovavame z te minule, z tezkych a narocnych udalosti, doba, kdy muze konecne vse vzkvetat, ale zaroven je to doba klidu, ve ktere se musime pripravovat na prichod dalsi valky a dalsich tezkosti.

Necht tedy tuto dobu vyuzijeme co nejlepe.


(Dragel 01/2009)