RPG

Moje stránky Dračího doupěte

Na těchto stránkách najdete odkazy do archivů jeskyní Dračího Doupěte, které hraji, nebo jsem hrál.

Moje seznámení s DrD začalo okolo roku 2001 u Morena.
Známe se už nějaký rok a věděl jsem, že chodí na web na www.mageo.cz Když jsem se poprvé dostal na web, tak jsem se připojil na tento server. Mám k němu osobní vztah a slyšel jsem o něm dávno před tím, než jsem si koupil modem dial-up. Při prohlížení Morenových auditek jsem se dostal na DRAČÍ DOUPĚ.
Podíval jsem se o čem je. Našel jsem tam příběh několika lidiček, kteří psali svoje příspěvky, jako by psali knížku. Zaujalo mě to a tak jsem si tam napsal svůj naprosto amatérský příspěvek. Než na to Moren přišel, tak se nad ním pobavili všichni hráči  Nevěděl jsem co je to DrD a ani jsem netušil, že hrají podle nějakých pravidel. Moren mě samozřejmě smazal a osobně mi vysvětlil o co jde. Zkusil jsem se tedy zapojit do hry, jako elf hraničář na 5. úrovni. Dostal jsem se do obtížné situace, kterou jsem zahrál, jak jsem nejlíp uměl. Můj první souboj jsem bojoval, jako zmutovaná nestvůra proti své skupince
Tady vznikl i můj nick z mageáckého DRACK a rasy ELFa jsem dal dohromady Drakela. Při vytváření tohoto nicku se mi zdál trošku češtinsky kostrbatý, tak jsem jej změnil na současného hráčského nicku DRAGEL, se kterým hraji doteď. (na ICQ jsem hledal nick DRAGEL, myslel jsem si, že tuto přezdívku nikdo nemá, bohužel jsem se spletl, Dragelů je 6. z toho většina ve Španělsku, kde se používají podobně znějící osobní jména)
Moje první pravidla pro začátečníky 1.5, jsem měl od Morena půjčená asi 14 dní. Pak jsem si okopíroval pouze listy týkající se Hraničáře. Neznal jsem nic o jiných povoláních a jejich vlastnostech, snad jen to, co jsem si zběžně přečetl během těch 14 dnů. Tak jsem byl trošku mimo při znalosti povolání  Později jsem si koupil pravidla 1.6 a to nejen pro pokročilé, ale i pro experty a začal jsem nacházet jiný svět…

 

Střípky z jeskyní které jsem hrál nebo hraji:

Černý mesíc, který vede Nimrandir. Pro mě trochu jiné pojetí hry, se spoustou magie.
Torevija kterou vedu já sám. Je to moje první DrD, a tak trošku kulhá. Naštěstí se děj vleče a tak vymyslím během hry nějaké další změny.
Ve službách magie a cti vedla Tiara, zde vodím klasického barbarského chodce, který svoji roli pojal jako osobní strážce sira Reginalda.
Zlámaná Grešle je moje druhé doupátko. Začíná trochu netradičně tím, že se skupinka zachrání z trosek lodí na jakémsi pobřeží.
Žádost ze záhrobí vedla Tiara. Hraji zde barbarskou druidku se jménem Černá Medvědice. Trochu mě nudí, když se družinka setká v hospodě, kde si sedne k jednomu stolu. Tak jsem hru rozehrál úplně jinak. Družince jsem se představil naprosto netradičním způsobem
Tajný chrám vedl Jin. Tato hra je umístěna do světa Warhameru a hraje se na 13. úrovni. Zkouším si zde s elfí postavou povolání, které jsem nikdy nehrál. Warhamerstí trpaslíci jsou ale dost šílené postavy a tak má hra šťávu :-)))
Ve stínu Lva jsem sám vedl.
Stíny podsvětí vede Galenius. Skupinka se dostala do podzemí a neví jak se z něho dostat ven.
Lyrie vede Margit. Hra se rozjíždí ve městě. Mapu města najdete na stránce k jeskyni.
Horký písek vede ObrLuda. Příběh začíná v poušti, kudy je skupinka odvedena neznámo kam.
Zachraňte fázi, kterou vede Sheen – Orákulum. Nejde o klasické DrD a tak v možnostech mé postavy trochu tápu. Má postava Havraní Zpěv, vychází z elfího druida. Ve hře je to však člověk – Zelený adept.
Pokladnice vědění, vedl Sean. Hra byla rozdělena na dvě skupinky, kdy temná strana věděla o světlé straně, ale naopak tomu nebylo. Bohužel se tohle hráčské nepochopení vneslo i do pokračování, kdy byla světlá strana zrazena.
Taria, byla jeskyně, ve které jsem si na Abarinu poprvé zahrál. Bohužel je to ukázkové dobrodružštví začínajících hráčů.