Vědomý postoj

11.01.2022

Kartu Ďábel z Crowleyho Thovt tarotu vybral DRAGEL.   


Pro výklad karty jsem si vybral Crowleyho Thovt tarot, abych byl co nejblíže zdroji tarotového mysteria. Karta Ďábla, kterého jsem intuitivně vybral je zobrazena chlípným kozlem, jež na nás zírá svým třetím okem, kterým nás intuitivně vidí. Dívčí věneček má na hlavě ležérně a mimoděk nám říká, že je zase o jednu pannu méně. Na pozadí toho všeho je ztopořený mužský falus s plnými koulemi. To vše se jako chtíč tlačí a chce ven.  

Ve výkladové knize se mluví o žádosti po hmotných statcích, které nám ale nepřinesou vnitřní uspokojení. Pod iluzí toho, že to či ono nás uspokojí a naplní, obětujeme sami sebe. Ďábel, který je v nás právě navštívil, dobře zná naše touhy a strachy a intuitivně s tím vším pracuje. 

Něco za něco. Já Ti dám ďáblův zlatý dukát, který budeš mít jen když ... Ano spálíme se o něj, ať už tak či onak. Někteří přijmou toto zranění jako součást výměny za dukát a stane se to součástí jejich života. 


Vědomý postoj v roce 2022 bude přímo ďábelský. Budeme vědět, že jsme spoutáni svými tužbami, či chtěním a i přes to, že si to budeme dobře uvědomovat, budeme to chtít více a více. Tato karta není o mužské tvořivosti, jak nám chce Crowley namluvit, aby ospravedlnil své chtíče, ale o strachu, který někdo dobře vidí a zneužívá jej proti nám samotným. Nechali jsme si nekriticky namluvit, že jde o tvořivý akt, tak jako výstřik semene do vesmírného lůna, ale není tomu tak. Jsme velmi dobře uzavřeni,  izolováni a namačkáni v koulích, ze kterých není cesty ven.  Tváří se to jako posvátný proces, ale není. 


Sami sledujte v jaké jste se ocitli situaci, zda vás něco uvazuje a proč. 

Vždy můžete se smíchem odmítnout: "Děkuji tohle nechci!" Volba je vždy jen na nás.